about-us services partners solutions contacts

ul. Jana III Sobieskiego 6
34-300 Żywiec

33 861 43 87


20 stycznia 2018 – BAL KARNAWAŁOWY


Jak co roku nasi wspaniali PROWADZĄCY: Sebastian Chmiel i Elżbieta Twardzik zapewnili nam wspaniałą, tym razem KOSMICZNĄ zabawę z prawdziwym gwiezdnym pyłem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za czynny udział w zabawie a szczególnie tym, którzy zdobyli się na odwagę „zmiany stroju” i pomogli w organizacji imprezy. Dziękujemy również za finansowe wsparcie naszego Przedszkola.

18 stycznia 2018 – DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Dzieci całego Przedszkola: te najmłodsze i te najstarsze przedstawiły dzisiaj w Domu Katolickim piękne jasełka dla swoich Babć i Dziadków. Kochani Goście zostali również obdarowani prezentami, które wnuczęta przygotowały wcześniej w Przedszkolu.

22 grudnia 2017 – WIGILIA W PRZEDSZKOLU


Wigilii towarzyszy wiele zwyczajów i symboli. Wieczór wigilijny jest najbardziej wzruszającym wieczorem w roku. Tradycyjnie i w naszym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój. Starszaki przygotowały program artystyczny, poprze który wprowadziły nas w świąteczną atmosferę. Następnie s. dyrektor odczytała fragment Ewangelii i nastąpiło wzajemne składanie życzeń oraz dzielenie się opłatkiem. Ze śpiewem kolęd udaliśmy się do wigilijnie nakrytego stołu.

21 grudnia 2017 – IDZIEMY Z ŻYCZENIAMI


RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
RYCHŁEGO SPEŁNIENIA KAŻDEGO MARZENIA
CIEPŁA, WIARY, ŻYCZLIWOŚCI
ŻYCZYMY ŁĄCZĄC WYRAZY MIŁOŚCI ...
Delegacja dzieci wraz z s. Albertą i panią Moniką udała się do Urzędu Miasta, Biblioteki Pedagogicznej i Samorządowej oraz do MCK-u, by przy okazji świątecznych życzeń wyrazić wdzięczność za serdeczną współpracę.

14 grudnia 2017 – ADWENT – CZAS RADOSNEGO OCZEKIWANIA


Jezus, na którego czekamy urodził się w bardzo prosty sposób ... Ks. Proboszcz Grzegorz Gruszecki zachęcił dzisiaj Rodziców do doceniania najprostszych spraw, sytuacji dnia codziennego tak, by stawały się miejscem narodzenia radości, wdzięczności, szczęścia. Chrońmy życie w naszych dzieciach, życie wg Bożego planu: pełne miłości, pokoju i dobra. Uczmy je wrażliwości na drugiego człowieka, empatii, wczuwania się w sytuacje innych osób. Dzieci najłatwiej uczą się przez naśladownictwo, więc dawajmy im przykład mądrego życia. Po konferencji, prowadzeni przez dzieci udaliśmy się do kaplicy, gdzie sam Bóg żywy i prawdziwy, obecny w Najświętszym Sakramencie umocnił nas swoim błogosławieństwem. Na koniec dzieci złożyły Ks. Proboszczowi świąteczne życzenia. Z rozpromienionymi sercami wracamy do domów .. przed nami czas praktycznej troski o pełny, harmonijny rozwój dzieci.

5 grudnia 2017 – ŚW. MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU


JUŻ DZISIAJ ODWIEDZIŁ NAS ŚW. MIKOŁAJ ! OKAZAŁO SIĘ, ŻE WSZYSTKIE DZIECI BYŁY GRZECZNE !!!

24 listopada 2017 – WYCHOWANIE DO WARTOŚCI


Pani JOANNA MAZUREK - psycholog - przekazała rodzicom wiele cennych treści, które pomogą lepiej rozumieć świat dziecka i podejmować skuteczne działania wychowawcze.

21 listopada 2017 – PRZYGODY MAŁPKI MIKI FIKI


Aktorzy Teatru Duet z Krakowa przedstawili nam „Przygody małpki Miki-Fiki” Jest to bajka na podstawie „Awantury i wybryki małej Małpki Fiki Miki” -Makuszyńskiego. Bajka interaktywna z przekazem edukacyjnym, opowiadająca o przygodach śmiesznej małpki. Bajka uczy o zaradności życiowej, jak być dobrym dla innych. Pomoc jest głównym mottem bajki.

16 listopada 2017 – WYCIECZKA DO CHLEBOWEJ CHATKI


Całym Przedszkolem udaliśmy się do Górek Małych, gdzie mieliśmy okazję poczuć jak to kiedyś ludzie żyli i pracowali na polskiej ziemi …

15 listopada 2017 – POMAGAMY REMKOWI


Wolontariusze działający na rzecz chorego Remka pragną sprawić Mu dużo radości i zaskoczyć Go akcją, która będzie dla Niego wielką niespodzianką. Celem akcji jest ukazanie Remkowi i Jego Rodzinie, że wszyscy mieszkańcy Żywca i okolic naszego pięknego miasta trzymają za niego mocno kciuki. Każda wysłana kartka wywoła duży uśmiech na twarzy Remigiusza i pozwoli Mu choć na chwilę zapomnieć o szpitalnych korytarzach oraz wyczerpującym leczeniu. Starszaki z wielkim zaangażowaniem stworzyły dla chorego kolegi książeczkę w kształcie samochodu.

10 listopada 2017 – MALUSZKI W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ


Spotkanie poprowadził Pan Piotr Gwizdoń. Najpierw dzieci wysłuchały bajki pt. „Lokomotywa”, którą czytał prowadzący, a potem odbyła się wspólna rozmowa z nauczycielem o treści książki. Po rozmowie dzieci kolorowały przygotowane przez nauczycieli obrazki związane z tematem zajęć. Kolejnym punktem zajęć była ciekawa zabawa w lokomotywę oraz nauka pisania na maszynie.

9 listopada 2017 – AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


Program artystyczny przygotowały dzieci pięcio i sześcioletnie wraz opiekunami grupy. Na akademię zaproszono rodziny dzieci oraz pracowników przedszkola. Podczas akademii wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a mali patrioci swoim pięknym programem wzruszyli niejedno dorosłe serce.

30 października 2017 – KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ


Starszaki miały możliwość podziwiać zdolności starszych kolegów i koleżanek grających na instrumentach podczas koncertu w SALI KONCERTOWEJ. Kto wie, może za kilka lat, ktoś z nich tutaj wystąpi …

18 października – STARSZAKI W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ


W siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Żywcu odbyły się zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai.. Celem zajęć było kształcenie kompetencji czytelniczych i plastycznych. Do zajęć wykorzystano utwór pt. „Rower Walentynki” Chrystiana Ferrari i Anne Brouillard. W czasie prezentacji teatrzyku Kamishibai dzieci brały czynny udział tj. rozmową, zabawą. Po zakończeniu części czytelniczej przedszkolaki przystąpiły do twórczości plastycznej. Dzieci rysowały obrazy związane z tematem zajęć. Prace uczestników zostały zaprezentowane jako ilustracje do nowej bajki teatrzyku Kamishibai.

17 października 2017 – PARK JESIENIĄ


Jak do tej pory tegoroczna jesienna pogoda nas nie rozpieszczała .. ale nareszcie zaświeciło słońce ! Postanowiliśmy wybrać się z całym Przedszkolem do naszego żywieckiego parku, by podziwiać uroki jesieni – to już ostatni dzwonek na zabawę wśród kolorowych liści.

13 października 2017 – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ


Pani policjantka Mirosława Piątek przypomniała nam najważniejsze zasady ruchu drogowego dotyczące pieszych. Dzięki temu będziemy bardziej świadomie dbać o bezpieczeństwo. Mieliśmy okazję spotkać się ze Sznupkiem - policyjną maskotką i uścisnąć jego dłoń. Na koniec Pani policjantka rozdała dzieciom odblaskowe opaski, by były bardziej widoczne dla kierujących pojazdami.

11 października – STREFA CHWAŁY 2017


11 października w żywieckim MCK-u odbywały się przesłuchania biorących udział w konkursie piosenki religijnej STREFA CHWAŁY 2017. Nasze przedszkolne ŻYWIECKIE PROMYCZKI wyśpiewały III miejsce. Gratulujemy solistce oraz wszystkim przedszkolakom! Dziękujemy za instrumentalne wsparcie rodzicom tj. panu Krzysztofowi Łopatka oraz panu Marcinowi Blachura.

2 października 2017 - Msza św. z udziałem dzieci i rodziców


W święto ANIOŁÓW STRÓŻÓW wraz z Księdzem Proboszczem zawierzaliśmy dobremu Bogu to wszystko, co przed nami w nowym roku szkolnym...

Rytmika


RYTMIKA Z ART VENTURE Sebastian Chmiel. ZAWSZE Z MOCĄ ! Dobrze, że jesteście !

22 września 2017 – TEATR EDEN


Przybyli do nas aktorzy Teatru Eden z Wieliczki z przedstawieniem pt. „O DOBRYM CZŁOWIEKU” na podstawie biblijnej przypowieści „O dobrym Samarytaninie”. Zabawna i poruszająca historia kupca, który znalazł się w potrzebie, a przechodzący ludzie okazali mu obojętność. Na szczęście znajduje się dobry człowiek, który wraz z dziećmi przychodzi mu z pomocą. Razem z aktorami dzieci szukały odpowiedzi na pytanie: kto to jest dobry człowiek oraz na czym polega bezinteresowność.

8 września 2017 – poświęcenie figurki Matki Bożej


W dniu urodzin Maryi odbyło się w naszym ogródku przedszkolnym poświęcenie nowej figury Matki Bożej. Zebraliśmy się wszyscy wokół niej z pieśnią na ustach a ceremonii dokonał Ks. Marcin Bytomski – wikariusz naszej parafii.

Wrzesień 2017 – CZAS START


Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Poznajemy nowych kolegów i koleżanki. INTEGRUJEMY SIĘ!

21.06.2017 – OSTATNIE CHWILE Z ABSOLWENTAMI


W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy naszych tegorocznych absolwentów – jest ich trzynaścioro. Przed południem dzieci te otrzymały dyplomy oraz pamiątki. Na pożegnanie dzieci kończące Przedszkole przedstawiły dla nas sztukę „Ślady, które nie giną” to tak, jakby testament, w którym zachęcają nas do otwartości i dobroci względem innych ludzi. Po południu uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele św. Krzyża, którą odprawił Ks. Proboszcz Grzegorz Gruszecki. Następnie udaliśmy się do Przedszkola na spotkanie przy stole z rodzinami odchodzącymi z Przedszkola.

13.06.2017 – WYCIECZKA DO INWAŁDU


Udało nam się „złapać” ładną pogodę ! – organizując wycieczkę to połowa sukcesu. Wyjechaliśmy całym Przedszkolem do Parku w Inwałdzie. Spacerując alejkami Dinolandii mogliśmy cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Wszystko za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli świata dinozaurów. I tak z bliska mogliśmy zobaczyć można groźnego Tyranozaura Rexa, Kompsognata wielkości kury czy też Mamenchizaura, który zaprasza gości na Plażę.
W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofnęliśmy się do XV wieku. Kamienista droga poprowadziła nas na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.
Po ciekawych warsztatach nadszedł czas na posiłek i swobodne zabawy w Dinolandii, na które dzieci najbardziej wyczekiwały.

1.06.2017 – RODZICE DZIECIOM


Rodzice w profesjonalny sposób przedstawili swoim dzieciom baśń pt. „Czerwony Kapturek” – śmiechu i oklasków było co niemiara … a to na pewno zmobilizuje wspaniałych aktorów do podobnych pomysłów na przyszłość.

1.06.2017 – SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA


Święto DZIECI przeżywaliśmy na sportowo w niecodziennych konkurencjach sportowych z przerwą na smakołyki i wytchnienie … a po południu do akcji wkroczyli RODZICE :)

25.05.2017 – ŚWIĘTO RODZICÓW


Z okazji tegorocznej UROCZYSTOŚCI dzieci przedstawiły Rodzicom montaż słowno-muzyczny oraz przedstawienie na podstawie baśni „Calineczka”. Od mocy życzeń, całusów i uścisków zrobiło się GORĄCO …

20.05.2017 – Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa Sprawny Przedszkolak.


20 maja 2017r na boisku TS Stal Śrubiarnia odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa "Sprawny Przedszkolak". Dzieci z żywieckich przedszkoli rywalizowały w trzech konkurencjach sprawnościowych oraz uczestniczyły w turnieju piłkarskim. Organizatorem imprezy sportowej była Akademia Młodych Talentów Żywiec wraz z Przedszkolem nr 10 pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Żywiec. Dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami sportowymi, każde z nich otrzymało medale, dyplom i inne nagrody. Olimpiada minęła w przyjaznej rodzinnej atmosferze. Małych sportowców do bojowej sportowej rywalizacji zagrzewali opiekunowie przedszkoli wraz z rodzicami. Nad przebiegiem konkurencji sprawnościowych czuwali Trenerzy Akademii Młodych Talentów natomiast sędziami piłkarskimi, opiekunami przedszkoli oraz animatorami zabaw taneczno ruchowych przy muzyce byli uczniowie i uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego ŻAPN Żywiec.

18.05.2017 – UDZIAŁ STARSZAKÓW W PRZEGLĄDZIE MOJA PASJA


Wielkie BRAWA dla starszaków za udział w Konkursie MOJA PASJA!!! Piękne odtworzenie scenariusza ŚLADY, KTÓRE NIE GINĄ dało im I miejsce w kategorii zespołów teatralnych...:) Dziękujemy za wsparcie naszemu góralskiemu grajkowi

16.05.2017 – KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ


Wiktoria Zawilińska i Franciszek Szafarz uczestniczyli w przeglądzie piosenki angielskiej pod hasłem Singing is fun zorganizowanym przez Przedszkole nr 10. Dzieci zostały przygotowane przez Panią anglistkę Bożenę Ficek.

15.05.2017 – KONCERT Z MUZYKĄ DISNEY’A DLA DZIECI


Niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek z artystami: Anną Jakiesz-Błasiak i Mikołajem Miko Król w żywieckim MCK-u. Na koncercie usłyszeliśmy m. in. piosenki z takich bajek jak: Kubuś Puchatek, Tarzan, Kraina Lodu, Pocahontas, Król Lew.

27.04.2017 – SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM


Pani Asia Mazurek ukazała Rodzicom potrzebę stawiania granic jako niezbędny warunek poczucia bezpieczeństwa i harmonijnego rozwoju dziecka.

KSIĄŻECZKA O MISIU KRZYSIU


Zakończył się projekt „Gmina Żywiec czyta Małemu Misiowi”, którego głównym celem było rozwijanie czytelnictwa oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami. Jest to jeden z elementów realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017. Projekt rozpoczął się 12 grudnia 2016 r. i trwał do końca marca 2017 r. Jest częścią Ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, autorstwa pani Anety Konefał. Organizatorami projektu w gminie Żywiec były: Przedszkole Nr 8 oraz Przedszkole Nr 11. Honorowy patronat objął pan Burmistrz Antoni Szlagor.
- W dniu 05.01.2017 r. w literacką podróż wyruszyło 17 misiów z przedszkoli oraz żłobka z terenu naszej gminy. Każda grupa przygotowała swojego misia, któremu nadała imię, oraz kolorowe pudełko, w którym podróżuje pluszak. Koordynatorzy projektu zaplanowali dla każdego z nich trasę składającą się z 8 przedszkoli. Pluszak wraz z przedszkolakami, u których zagości będzie się bawić, zwiedzać przedszkole, ale przede wszystkim słuchać bajek czytanych przez nauczycieli. Miś wyposażony jest w dzienniczek, w którym dzieci wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, wklejają zdjęcie swojej grupy oraz piszą dedykację na pamiątkę. Projekt, oprócz opisanej podróży, zakłada organizację konkursu dla dzieci i warsztatów dla nauczycieli - informowała Magdalena Furtak. - Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślają, że udział w projekcie przyniesie wiele korzyści dla przedszkolaków, a przede wszystkim zachęci do czytania oraz przyczyni się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawania nowych ludzi. Mamy nadzieję, że dzieci biorące udział w projekcie będą czerpały dużo radości i satysfakcji podczas wykonywania zadań projektowych - dodaje Magdalena Furtak. - Tekst za : Super-Nowa ... i tak właśnie było :)
28 marca w żywieckim MCK-u nastąpiło podsumowanie projektu oraz rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego. Gratulujemy organizatorom wspaniałego pomysłu, chęci zaangażowania i dziękujemy za trud koordynowania akcji :)
Prezentujemy książeczkę, stworzoną przez naszych przedszkolaków pod opieką nauczycieli. Praca została wysoko oceniona w kończącym projekt konursie.

11.04.2017 – AGENCJA ARTYSTYCZNA BLASZANY BĘBENEK W PRZEDSTAWIENIU: SKARB TO NIE TYLKO ZŁOTO


Jest to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Okazuję się, że czekają ich tam zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody, a z pomocą dzieci, które uwalniają krasnala z pajęczej sieci udaje im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Spektakl przybliża widzom czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym.

6.03.2017 – EKSPERYMENTY: DOTYK I WZROK


Zajęcia z firmą PRESTIGE tym razem na temat zmysłu DOTYKU I WZROKU dostarczyły dzieciom wielu ciekawych i emocjonujących doświadczeń.

3.03.2017 – INSTRUMENTY BESKIDZKIE


Pan Marcin Blachura - tatuś Marysi zaprezentował nam instrumenty, które dawno temu na co dzień robili sobie górale z materiałów które mieli w zasięgu ręki ... Dzisiaj już mało kto potrafi własnoręcznie coś takiego "stworzyć". Pan Marcin POTRAFI STRUGAĆ I GRAĆ o czy mogliśmy się na własne oczy i uszy przekonać...

2.03.2017 – JONASZ I WIELKA RYBA


Uczestniczyliśmy dzisiaj we wspaniałej przygodzie nawracania NINIWITÓW wraz z Jonaszem. Bogatych wrażeń dostarczyli nam aktorzy teatru EDEN z Wieliczki w przedstawieniu "JONASZ I WIELKA RYBA”. Jest to historia tytułowego bohatera, który uciekał przed Panem Bogiem. Bał się wykonać wówczas zadania, które przed nim postawił Bóg. Jonasza połknęła wielka ryba. W końcu się nawraca i głosi Słowo Boże do mieszkańców Niniwy. Miasto się nawraca i zostaje uratowane. Dzieci bawiły się świetnie, ponieważ aktorzy angażują je do wspólnej zabawy.

13.02.2017 – TEATRZYK WARKOCZ KRÓLEWNY WISEŁKI


Spektakl na podstawie mało znanej polskiej legendy autorstwa Marty Juza Jakubowskiej, przybliżający pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Piękna królewna Wisełka jest świadkiem wielkiej suszy, która od dłuższego czasu pustoszy kraj, aby dowiedzieć się jak ratować gród i jego mieszkańców Wisełka udaje się po radę do starej wiedźmy. Ta nakazuje jej, żeby obcięła swój piękny warkocz i wrzuciła go do koryta wyschniętej rzeki. Dobre serce królewny i serce dla ludu sprawiają , że kraj zostaje ocalony.

11.02.2017 – BAL KARNAWAŁOWY


Podczas tegorocznego Balu szaleliśmy pod przewodnictwem super Trolli: Mruka i Poppy. Była to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy oraz za wsparcie materialne dla naszej placówki.

12 stycznia 2017 - JASEŁKA Z OKAZJI ŚWIĘTA BABCI I DZIADKA

Nadszedł długo oczekiwany, wielki dzień, na który dzieci przygotowywały się od dawna - SPOTKANIE Z BABCIAMI, DZIADKAMI I RODZICAMI w Auli Domu Katolickiego. Nasi mali artyści w profesjonalny sposób przedstawili przybyłym gościom HISTORIĘ BOŻEGO NARODZENIA, zyskując duże oklaski. Następnie dzieci wyśpiewały życzenia i wręczyły upominki Tym, którzy dzisiaj byli najważniejsi: BABCIOM I DZIADKOM.

21 grudnia 2016 – WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Już niedługo BOŻE NARODSZENIE a przed Nim WIGILIA …
W naszym Przedszkolu ten wyjątkowy dzień rozpoczęło krótkie przedstawienie Jasełek, zaraz po nim s. Dyrektor odczytała z Biblii fragment o Narodzeniu Jezusa, następnie otoczyliśmy modlitwą tych, którzy nie mają dachu nad głową oraz cierpiących z powodu wojny … Po odśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy” podchodziliśmy do siebie nawzajem z opłatkiem składając życzenia …W sali starszaków czekał na nas świątecznie nakryty stół, więc udaliśmy się tam, by spożyć wigilijne potrawy …

20 grudnia 2016 – Z ŻYCZENIAMI

Delegacja Przedszkola udała się z życzeniami świątecznymi do Urzędu Miasta oraz Biblioteki Samorządowej

WEŹMY SIĘ WSZYSCY ZA RĘCE
ZGODĘ ZAWRZYJMY W STAJENCE
ZGODĘ, POKÓJ, PRZYJAŹŃ SZCZERĄ
ŚWIAT ZMIENIMY, JEST NAS WIELU ...
CHCEMY W ZDROWYM ŚWIECIE ŻYĆ
PRZYJACIÓŁMI ZAWSZE BYĆ !

5 grudnia 2016 – Św. MIKOŁAJ

PRZYSZEDŁ ...
Szczęściarze z tych dzieci, których nie położyła OSPA…

3 grudnia 2016 – KIERMASZ

W Przedszkolu ruszył KIERMASZ ŚWIĄTECZNY … Większość ozdób świątecznych została wykonana ręcznie…. Każdy dokonujący zakupu wspiera działalność naszego Przedszkola …

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNE: BÓG ZAPŁAĆ !

2 grudnia 2016 – WŁAŚCIWOŚCI CUKRU

Kolejne ciekawe zajęcia prowadzone przez firmę PRESTIGE z ul. Węglowej ... Tym razem dzieci poznawały plusy i minusy cukru.

24 listopada – CALINECZKA

Przybyli do nas aktorzy Teatru Lalek BAJKA tym razem z przedstawieniem baśni „Calineczka”. Treść ukazuje, iż piękno zewnętrzne nie zawsze jest błogosławieństwem. Niekiedy przysparza cierpień … Calineczka jest piękna nie tylko zewnętrznie. Ma też dobre serce i zawsze chętnie wszystkim pomaga.

10 listopada 2016 – ROGALE ŚW. MARCINA

Dzień św. Marcina to szczególny czas dzielenia się z innymi na wzór świętego, który jak głosi legenda oddał potrzebującemu połowę płaszcza. Nasze Przedszkole odpowiadając na zaproszenie Przedszkola "Mały Naukowiec" wraz z Przedszkolem nr 11 wzięło udział w akcji rozdawania rogalików na mieście. Dzieci mogły doświadczyć radości dawania a dorośli radości bycia obdarowanym ...

9 listopada 2016 – AKADEMIA

Jeszcze Polska nie zginęła dopóki kochamy !!! ….
Starszaki wraz z panią Bożeną i s. Sancją przygotowały dla swoich rodziców „ucztę patriotyzmu” ….
Narodowe wiersze i pieśni wprowadziły wszystkich słuchających do uroczystego przeżywania Święta Niepodległości.

26 października 2016 - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Nasze przedszkole odwiedzili dzisiaj żywieccy policjanci ... i nie tylko - był również pies policyjny Niko oraz Sznupek - maskotka śląskiej policji. W pierwszej części spotknia dzieci mogły z bliska obserwować zachowania tresowanego psa policyjnego oraz usiąść w policyjnym samochodzie. Następnie utrwaliły wiadomości, jak być bezpiecznym na drodze, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak wezwać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Wielką frajdą dla dzieci była możliwość zakładania elementów policyjnego stroju oraz możliwość uściśnięcia dłoni wielkiego Sznupka. Dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne w ruchu drogowym.

25 października 2016 - EKSPERYMENTY Z PRÓŻNIĄ

Podczas zajęć prowadzonych przez firmę PRESTIGE z Żywca starszaki miały okazję zgłębić pojęcie PRÓŻNI ... ciekawe eksperymenty wywołały pozytywne emocje oraz dostarczyły dużo nowej wiedzy.

19 października 2016 - INSTRUMENTY MUZYCZNE W SALI KONCERTOWEJ

Grupa starsza udała się do żywieckiej SALI KONCERTOWEJ, gdzie uczniowie szkoły muzycznej prezentowali brzmienie różnych instrumentów oraz swoje zdolności.

10 października 2016 – PRZYJAŹŃ TO SKARB TEATR ARKADIA

W dniu 10.10.2016 r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru Arkadia z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom teatrzyk pt. „Przyjaźń to skarb”. Głównymi bohaterami widowiska byli borsuk i lis, którzy wyruszyli w pełną przygód wyprawę po skarb. W lesie radą i pomocą służył im krasnal. Wbrew pozorom odnalezionym skarbem nie okazały się cenne przedmioty, ale prawdziwa przyjaźń, która charakteryzuje się umiejętnością przebaczania, tolerancją, czy otwarciem na drugiego człowieka. Aktorzy angażowali dzieci do wspólnej zabawy, śpiewania piosenek i wykonywania ćwiczeń z lisem i borsukiem. Na zakończenie aktorzy wręczyli dzieciom „Kodeks przyjaźni”.

7-9 października 2016 - KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ - STREFA CHWAŁY

W tegorocznej edycji konkursu piosenki religijnej STREFA CHWAŁY nasze przedszkolaki ŻYWIECKIE PROMYKI zaprezentowały dwie piosenki:
- "Niebo" z repertuaru Dzieci z Brodą
- "Każdy może być święty" Mocnych w Duchu
Zespół pod opieką s. Sancji i pana Wojciecha Lach (taty Zuzi) zdobył II - gie miejsce w kategorii przedszkoli. GRATULUJEMY WSZYSTKIM WSPANIAŁYM WYKONAWCOM !

23 września 2016 – Grzecznie i bezpiecznie

Gościliśmy dzisiaj przezabawnych aktorów TEATRU DUET z Krakowa. Artyści w humorystyczny sposób przekazali nam duży zasób cennej wiedzy. „Grzecznie i bezpiecznie„ to bajka ucząca dzieci jak zachowywać się kulturalnie i bezpiecznie na ulicy. Mówiąca o bezpieczeństwie w domu, w szkole, a także na wycieczkach i wakacjach.

20 września 2016 – Msza św. z udziałem dzieci i rodziców

W dniu dzisiejszym zawierzyliśmy Panu Bogu w czasie Mszy św. cały rok szkolny, prosząc o Bożą opiekę i błogosławieństwo. Było to pierwsze spotkanie w gronie dzieci i rodziców z nowym Księdzem Proboszczem Grzegorzem Gruszeckim. Ks. Proboszcz odpowiadając na apel Ojca św. Franciszka zachęcił nas do troski o pokój i zgodę w relacjach oraz do modlitwy o pokój na świecie. Nowemu Pasterzowi parafii życzymy wszelkich potrzebnych łask w trosce o powierzone Mu owce.

1 września 2016 – WITAJ PRZEDSZKOLE !

Po wakacyjnej przerwie do Przedszkola wróciło życie! Rozpoczynamy nowy rok szkolny, jakby trochę więksi, pewnie troszkę mądrzejsi ... Wyruszamy zdobywać nowe umiejętności prawie w niezmienionym składzie zarówno ze strony personelu jak i dzieci. Witamy wśród nas trzy nowe rodziny życząc, by czuły się tutaj jak w domu! Piękna, jeszcze letnia pogoda zachęca do wyjścia na powietrze, więc po przywitaniu i dzieleniu się wakacyjnymi wrażeniami - czas na plac zabaw !

ABSOLWENCI 2016

Nadszedł czas pożegnania. Czworo dzieci opuszcza mury naszego Przedszkola. Cieszymy się, że mogliśmy się poznać i przeżyć razem kilka lat. Na dalszą drogę życzymy Wam Kochani Bożego błogosławieństwa, sukcesów w nauce, dużo radości, dobrych kolegów i koleżanek. ODWIEDZAJCIE NAS CZASEM !

22 maja MSZA ŚW.

Dziękowaliśmy dzisiaj DOBREMU BOGU za wszystkie Jego dary otrzymane w roku szkolnym, prosząc jednocześnie o błogosławieństwo na czas wakacji.
Naszej modlitwie przewodniczył Ks. Tomasz Wala, któremu dziękujemy za ukazanie Bożej Miłości i Mocy względem każdego człowieka na podstawie biblijnego fragmentu o uzdrowieniu 10-ciu trędowatych.
Dzieci wraz z Tatusiami mogły poczuć się jakby w centrum ewangelicznych wydarzeń, gdyż wielu z nich otrzymało zadanie wcielić się w rolę ewangelicznych bohaterów.
Dziękujemy Księdzu Tomkowi za ukazanie wartości i uczenie nas DZIĘKOWANIA DOBREMU BOGU ZA JEGO DARY...

18 czerwca EUROLANDIA 2016

XIII Olimpiada Przedszkolna przebiegała pod hasłem EUROLANDIA 2016. Organizatorami imprezy byli: Przedszkole nr 10 wraz z Akademią Młodych Talentów pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Żywiec. Jak co roku organizatorzy dostarczyli nam mnóstwa atrakcji i emocji. Dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami sportowymi, każde z nich otrzymało medal, dyplom i inne nagrody. DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ !

16 czerwca STARSZAKI W SZKOLE

Grupa starsza udała się wraz z opiekunkami do Szkoły Podstawowej nr 5. Była to okazja na zetknięcie się z rzeczywistością szkolną, szczególnie ważna dla dzieci, które po wakacjach rozpoczną naukę w 1-szej klasie. Dzieci odwiedziły gabinet higienistki szkolnej, która w ciekawy sposób zachęciła je do troski o jamę ustną. Dzieci miały okazję obejrzeć również inne pomieszczenia szkolne.

15 czerwca WYCIECZKA DO ZOO

W czerwcu tradycyjnie wyjechaliśmy z całym Przedszkolem na wycieczkę autokarową. Tym razem naszym celem stał się SLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY W CHORZOWIE. Oglądanie zwierząt widzianych na co dzień jedynie w telewizji lub na obrazkach było dla dzieci niemałą atrakcją. Oprócz ZOO dzieci odwiedziły ZOOLANDIĘ t. mini park linowy mieszczący się na terenie ogrodu zoologicznego. Większość z nich z radością pokonywała niełatwą trasę. Do Żywca wróciliśmy pełni wrażeń, wdzięczni dobremu Bogu, że dał nam wymarzoną pogodę !

1 czerwca DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Od samego rana towarzyszyły dzieciom niecodzienne atrakcje sportowe, połączone z nagrodami i ulubionymi smakołykami. Radość świętowania przebijała mury i dała się słyszeć w najbliższej okolicy ...

1 czerwca RODZICE DZIECIOM

Z okazji Dnia Dziecka Rodzice przygotowali dla swoich pociech MEGA NIESPODZIANKĘ Wcielili się w role baśni "KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU" ... REWELACJA !!!
WIELKIE DZIĘKI I GRATULACJE !!!
RADOŚĆ DZIECI BEZCENNA !

24 maja ŚWIĘTO RODZICÓW

Jako wyraz wdzięczności i miłości względem swoich Rodziców nasze Przedszkolaki przygotowały niespodziankę w formie montażu słowno-muzycznego oraz przedstawienie na podstawie baśni „Śpiąca Królewna”. Rodzice zostali zaproszeni do Auli Domu Katolickiego, gdzie mogli podziwiać swoje Pociechy występujące dla nich scenie ...
17 maja SPOTKANIE RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM

W ramach pedagogizacji Rodziców odbyło się w naszym Przedszkolu spotkanie z psychologiem - panią Joanną Mazurek. Rodzice wsłuchiwali się z wielkim zainteresowaniem, gdyż treści przekazywane przez osobę, która z pasją oddaje się swojej pracy służąc tym, którzy tego potrzebują są cenną radą w codziennym zmaganiach z wychowaniem dzieci. Dziękujemy pani Asi za poświęcony czas, życzymy dużo radości w codziennych spotkaniach z ludźmi.

11 maja WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Grupa starsza wraz z opiekunkami udała się na długi spacer. Celem była siedziba Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. Dzięki życzliwości Pana Józefa Pietraszko, dzieci mogły z bliska obserwować sprzęt i strój strażacki, posiedzieć w strażackim samochodzie, zobaczyć strażaków w akcji.
Dziękujemy strażakom za taką możliwość i życzymy dużo siły i odwagi w codziennym poświęcaniu się dla innych.

9 maja PODSUMOWANIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO

Zadaniem konkursowym było stworzenie przez rodziny dowolnego pojazdu z odpadów ekologicznych w celu budzenia u dzieci świadomości ekologicznej i szacunku do otaczającej przyrody. Pomysłodawczynią akcji była pani Jolanta Pruska. Rozstrzygnięcie konkursu połączone zostało z turniejem wiedzy ekologicznej poprowadzonym przez panią Jolę. Zaangażowanym Rodzinom gratulujemy pięknych pomysłowych prac!!!

9 maja ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

W dniu 9 maja 2016 r. w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Żywcu odbyły się zajęcia z elementami biblioterapii w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Udział w zajęciach wzięły dzieci z naszego Przedszkola. Warsztaty prowadzili nauczyciele bibliotekarze z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Żywcu. Celem zajęć było oddziaływanie na dzieci bajką. Do zajęć wykorzystano film animowany pt. „Lokomotywa” na podstawie utworu J. Tuwima. Film był przeplatany formami wspomagającymi tj. rozmową, zabawą, zajęciami plastycznymi. Dzieci rysowały obrazy związane z tematem zajęć. Prace uczestników zostaną zaprezentowane na wystawie. Przedszkolaki podeszły do zajęć z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem.

25 kwietnia „CZERWONY KAPTUREK”

W dniu dzisiejszym wyjechaliśmy na wycieczkę do Bielskiego Teatru Lalek BANIALUKA. Tym razem obejrzeliśmy spektakl „CZERWONY KAPTUREK”.
Kim jest wilk? Czy wilk musi być zły? Artyści Banialuki w sposób niepozbawiony humoru opowiadają historię spotkania Czerwonego Kapturka z naturą. Postaci w żywym planie, plastyczne maski i lalki wprowadzają najmłodszych w bajkową atmosferę. Przyjazną materię spektaklu urozmaicają zabawy słowem i dźwiękiem. Przedstawienie w ciepłych barwach o tym, że świat ludzi i zwierząt jest sobie bliski.

18 marca – GOŚCIE Z GIMNAZJUM nr 2

W dniu dzisiejszym przybyli do naszego Przedszkola NIEZWYKLI goście! A któż to taki? O jej - to PANI WIOSNA wraz z pomocnikami ... Przybyli, by zapoznać nas z WIELKANOCNYMI TRADYCJAMI.
Dziękujemy Ks. Marcinowi Naglikowi wraz z uczennicami Gimnazjum nr 2 za radosne, pełne wrażeń spotkanie !

16 marca - DOŚWIADCZENIA Z JAKIEM

W cyklu zajęć technicznych prowadzonych w naszym Przedszkolu przez firmę PRESTIGE nadszedł czas na doświadczenia z jajkiem. Dzieci w ciekawy sposób poznały budowę jajka oraz szereg jego właściwości. Okazało się nawet, że na jajkach można stać, tak by nie pękały!

15 marca OBRZĘDY WIELKANOCNE

Podczas zajęć w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej starszaki poznawały POLSKIE OBRZĘDY I ZWYCZAJE WIELKANOCNE ...

14 marca ARKA NOEGO

Dzieci obejrzały dzisiaj przedstawienie na podstawie starotestamentalnej historii Noego w wykonaniu aktorów ewangelizacyjnego Teatru EDEN z Wieliczki.
Główny bohater Noe, dostaje znak od Boga aby wybudował ogromny statek – Arkę, gdyż w najbliższym czasie cały czas będzie padał deszcz i nastąpi potop. Noe posłuszny Bogu pomimo tego, że inni cały czas się z niego wyśmiewali, buduje Arkę.
Jest to spektakl w którym zwracamy uwagę dzieci na to, iż nie należy się wyśmiewać z czyjejś pracy. Ponadto mali widzowie poznają egzotyczne zwierzęta oraz uczą się jak dbać o zwierzątka domowe. Poza tym aktorzy rozmawiają z dziećmi na temat ekologii i ochrony środowiska naturalnego.

30 stycznia 2016 - KARNAWAŁOWY LOT

Tegoroczny BAL pozostaje już WSPOMNIENIEM, ale za to jakim ! Lot samolotem dookoła świata pod przewodnictwem Pana Sebastiana Chmiel i stewardessy Eli to przygoda, której się nie zapomina. Dziękujemy za WSANIAŁĄ ZABAWĘ ! Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy zechcieli bawić się razem z nami a szczególnie tym, którzy nie szczędzili czasu pomagając w przygotowaniu imprezy!

21 stycznia 2016 - JASEŁKA Z OKAZJI ŚWIĘTA BABCI I DZIADKA

Nadszedł długo oczekiwany, wielki dzień, na który dzieci przygotowywały się od dawna - SPOTKANIE Z BABCIAMI, DZIADKAMI I RODZICAMI w Auli Domu Katolickiego. Nasi mali artyści w profesjonalny sposób przedstawili przybyłym gościom HISTORIĘ BOŻEGO NARODZENIA, zyskując duże oklaski. Następnie dzieci wyśpiewały życzenia i wręczyły upominki Tym, którzy dzisiaj byli najważniejsi: BABCIOM I DZIADKOM.

Wigilia w przedszkolu

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia przez grupę starszą sceny Bożego Narodzenia. Następnie s. Dyrektor odczytała fragment biblijny z Ewangelii św. Łukasza. Po krótkiej modlitwie którą otoczyliśmy naszych bliskich oraz tych, którzy są samotni, chorzy, cierpiący z białym opłatkiem w ręku złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Ze śpiewem kolędy "Wśród nocnej ciszy" zasiedliśmy do wigilijnego stołu ...

Z kolędą

W dzień Bożego Narodzenia
zawsze składa się życzenia
i my nasze też składamy
wszystkim tym, których kochamy:
łaski Bożej, sił do pracy
niechaj wszystkim Bóg dać raczy!
Niech pomoże Bóg Wcielony
zebrać wszędzie wielkie plony!

Delegacja dzieci z naszego Przedszkola udała się z życzeniami do Urzędu Miasta oraz Bilioteki Samorządowej.

4 grudnia 2015 - MIKOŁAJ

W dniu dzisiejszym przybył do nas - jak zawsze NIEZAWODNY - upragniony GOŚĆ z nieba - ŚW. MIKOŁAJ !!! Co za radość w oczach dzieci !!! Okazało się, że wszyscy byli grzeczni na tyle, by otrzymać prezent. Po wesołej pogawędce z Mikołajem dzieci obiecały grzeczność do następnego spotkania - a więc przez cały rok ! Życzymy im wytrwałości w postanowieniu !!!

MALUJEMY BETLEJEM - rozstrzygnięcie konkursu 3.XII.2015

Gratulujemy Wiktorii Zawilińskiej i Adasiowi Kotrysowi sukcesu w II - etapie XI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Malujemy i rysujemy Betlejem" zorganizowanego przez Żywiecką Bibliotekę Samorządową, Kusyckie Królestwo Bajkowe, Kusycką Kniźnice w Cadcy.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

3 grudnia "rusza" w naszym Przedszkolu KIERMASZ BOŻONARODZNIOWY na którym będzie można nabyć ozdoby świąteczne : choinki, bombki, aniołki, świece ... smaczne pierniczki itp. ZAPRASZAMY ...
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pięknych rękodzieł!
Kupując na kiermaszu wspieracie Państwo działalność Przedszkola... Z serca dziękujemy za wsparcie WSZYSTKIM DOBRODZIEJOM !

Sala koncertowa w Żywcu

2 grudnia grupa starsza uczestniczyła w zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną koncercie zatytułowanym "Instrumenty muzyczne". Przedszkolaki, podziwiając swoich nieco starszych kolegów, miały okazję usłyszeć na żywo brzmienie wielu instrumentów. Wśród wykonawców miło było zobaczyć absolwentów naszego Przedszkola !

25 listopada - "Legenda o św. Mikołaju Biskupie".

25 listopada odwiedzili nas aktorzy Teatru Ewangelizacyjnego "Eden" z Wieliczki. Przedstawili opowieść wzorowaną na legendzie, która opowiada o dzieciństwie Mikołaja, zanim został biskupem oraz świętym. Głównym celem tego przedstawienia, jest przybliżenie dziecku poprzez legendę postaci św. Mikołaja Biskupa, poznanie jego życia i czynów oraz wyrabianie pozytywnych postaw poprzez zrozumienie pojęcia „czynienia dobra” jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi. Pełen zabawnych sytuacji spektakl wciąga małego widza w przedstawianą historię oraz daje poczucie, że każdy z nas może zostać świętym.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

I w naszym Przedszkolu wybrzmiało: "Jeszcze Polska nie zginęła! "

15 października - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Do naszego Przedszkola przybyli policjanci. Jeden z nich to pan Damian Duc - tatuś Tomka. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje. Policjanci wykorzystali wizytę do przybliżenia maluchom specyfiki swojej pracy. Każdy mógł obejrzeć policyjne wyposażenie, odważniejsi mogli przymierzyć elementy plicyjnego stroju. Wszyscy wspólnie obejrzeli też film edukacyjny o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Po jego prezentacji milusińscy złożyli uroczystą obietnicę, że będą przestrzegać zasad ruchu drogowego.

14 października - WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI SAMORZĄDOWEJ

Starszaki pod opieką pani Bożenki i pani Basi udały się do Żywieckiej Biblioteki Samorządowej na kolejną lekcję biblioteczną z cyklu "Poznajemy bibliotekę". Dzieci poznały zasady zapisywania się do biblioteki korzystania z księgozbioru zobaczyły bogatą ofertę książek przeznaczonych dla małych dzieci. W czasie spotkania dzieci wysłuchały również opowiadania "Franklin i książka z biblioteki".

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ "STREFA CHWAŁY 2015" 9-11października

W tegorocznym konkursie piosenki religijnej zespół wokalno-instrumaentalny "ŻYWIECKIE PROMYKI" z naszego Przedszkola wykonał dwie piosenki: "Nie ma jak dom" oraz "O wychwalajcie Go wszystkie narody". Jury przyznało nam I-sze miejsce w kategorii przedszkolaków. Piosenka "Nie ma jak dom" w głosowaniu zyskała również uznanie publiczności. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nas swoim talentem muzycznym i zechcieli towarzyszyć małym artystom na scenie. Dziękujemy szczególnie panu Wojciechowi Lach (tatusiowi Zuzi) za grę na instrumentach klawiszowych oraz pani Paulinie i Bartłomiejowi Jagoda za skrzypce i gitarę. Gratulujemy sukcesu naszym młodym artystom na czele z solistką Małgosią Pietrszako! Życzymy radosnego muzykowania teraz i zawsze !

02.10.2015 - LEŚNY PARK NIESPODZIANEK

Starszaki pod opieką s. Sancji, p. Bożenki oraz p. Basi wyjechały na wycieczkę do Ustronia, gdzie znajduje się Leśny Park Niespodzianek. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku. Jedną z ciekawszych atrakcji tego miejsca są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach można zobaczyć : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Atrakcjami parku są również: sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów. Był to udany, pełen wrażeń dzień, który na długo pozostanie w pamięci.

30 września - MSZA ŚW. W KAPLICY SIÓSTR

W dniu dzisiejszym dzieci wraz z rodzicami i personelem Przedszkola powierzały Panu Bogu cały rozpoczynający się rok szkolny ufając w Jego pomoc i łaskę. Modlitwie Eucharystycznej przwodniczył Ks. Jerzy Łukowicz, któremu z serca dziękujemy za modlitewną obecność i zachętę do odmawiania różańca.

RADOSNY CZAS NA PLACU ZABAW

Nie ma jak w ogródku ...

7 września 2015 PRZEDSTAWIENIE pt. CENNE RADY

Gościliśmy dzisiaj w przedszkolu Teatr Lalek BAJKA z Nowego Sącza. Bohaterowie przedstawienia "Cenne rady" przestrzegali nas przed czychającymi niebezpieczeństwami. Celem bajki jest ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Uczy również aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów. Akcja rozgrywa się w chatce u Kozy i Kózki, w lesie oraz w pobliżu drogi. W bajce występuje 11 postaci: Narrator, Mama, Małgosia (Czerwony Kapturek), Babcia, Policjant, Gajowy, Koza, Kózka, Wilk, Kret, Paw oraz znaki drogowe i sygnalizator świetlny.

PRZEBUDOWA PLACU ZABAW

Dobiega końca czas wakacji ... Już jutro rok szkolny! Na tych, którzy wracają do przedszkola, czekają niemałe zmiany ... Oj, działo się, DZIAŁO ... Podczas wakacyjnej przerwy udało się przeprowadzić zapowiadany na jesień remont placu zabaw ... Dzięki temu, będziemy mogli bezpieczniej niż dotychczas spędzać czas zabawy. Czekamy jeszcze na wzejście zielonej trawki, ale większa część placu jest już dostępna Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy pomogli nam w przyśpieszeniu i przeprowadzeniu wszelkich prac !!! Do zobaczenia w przedszkolu!

23 czerwca 2015 – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu dzisiejszym z łezką w oku pożegnaliśmy naszych absolwentów, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Przed południem wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego, w którym dzieci wyraziły wdzięczność za wszystkie przedszkolne lata, po czym nastąpiło wręczenie dyplomów wraz z drobnymi upominkami i życzeniami. Po południu wraz z rodzicami spotkaliśmy się w kościele św. Krzyża na Mszy św., by podziękować dobremu Bogu za szczęśliwy rok szkolny i prosić o opiekę podczas wakacji. Modlitwie liturgicznej przewodniczył Ks. Jerzy Łukowicz. Po skończonej modlitwie spotkaliśmy się w przedszkolu na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Dziękujemy, że byliście z nami przez te wszystkie lata, za wasze zaangażowanie i wszelką pomoc. Bóg zapłać !

16 czerwca 2015 - WYCIECZKA DO DREAM PARK–u OCHABY

Chyba każde dziecko marzy, by znaleźć się w parku dinozaurów. Zobaczyć jakie są olbrzymie, jak potrafią głośno ryczeć i zabawnie machać ogonem. W parku Ochaby spełniło się to marzenie. Największy dinozaur – brachiozaur - mierzy ponad 8 metrów. Kolejną atrakcją był spacer pośród słynnych światowych budowli w miniaturowej wersji oraz DOM DO GÓRY NOGAMI, w którym dzieci mogły spróbować „chodzenia po suficie”. Swobodne zabawy na dmuchańcach i zakręconych zjeżdżalniach były powodem wielkiej radości. Odważniejsi mogli spróbować swych sił w parku linowym. Atrakcji co niemiara, żal odjeżdżać, ale żyjemy nadzieją, że jeszcze kiedyś tu powrócimy.

10 czerwca 2015 – MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

10 CZERWCA 2015 odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa organizowana przez Przedszkole nr 10 oraz Akademię Młodych Talentów. Celem tej imprezy była przede wszystkim dobra zabawa, ale także promowanie aktywności fizycznej, rozwój intelektualny, fizyczny i psychiczny. W rozgrywkach brało udział po 6-ciu zawodników z 9-ciu zgłoszonych przedszkoli, miały one miejsce na obiektach Ts Śrubiarnia. Nasze Przedszkolaki zdobyły drugie miejsce – GRATULUJEMY !!!

1 czerwca 2015 – SPORTOWO – GRILLOWY DZIEŃ DZIECKA

Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła nam świętować Dzień Dziecka w ogródku. Dzień, pod hasłem: „MAŁY OLIMPIJCZYK” przyniósł wiele wrażeń. Niecodzienne konkurencje sportowe, przygotowane przez s. Sancję, wraz z nagrodami budziły aktywny zapał. Świętowanie zakończyło się grillowaniem. Wszystkim dzieciom w dniu ich święta życzymy dużo miłości i radości !

28 maja 2015 - NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Gratulujemy lauretatkom konkursu plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole nr 26 w Krakowie. Uczestnicy starali się plastycznie przekazać "Czego możemy nauczyć się od św. Franciszka z Asyżu".
Nasze Przedszkole zdobyło trzy nagrody:

I miejsce - WERONIKA KAMIŃSZCZYK (w kategorii dzieci 3,4 letnich)
II miejsce - EMILIA LAMCZYK (w kategorii dzieci 5,6 letnich)
III miejsce - ANIA POSŁUSZNY (w kategorii dzieci 5,6 letnich)


27 maja 2015 – MSZA ŚW. W RYCHWAŁDZIE

27 maja 2015 r. udaliśmy się w pielgrzymce autokarowej do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, by tam w roku jubileuszu 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu zawierzyć Pani Ziemi Żywieckiej nasze Rodziny. Taka właśnie była intencja Mszy św. sprawowanej przez o. Ryszarda. Na miejscu poznaliśmy historię tej świątyni oraz kilka cudownych wydarzeń, jakie miały miejsce za wstawiennictem Matki Bożej. Na koniec każdy z nas został pobłogosławiony rychwałdzkim olejkiem radości. Niech radość trwa ...

27 maja 2015 – SPOTKANIE Z PISARZEM WIESŁAWEM DRABIKIEM

W dniu 27 maja 2015 roku w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem – autorem książeczek dla dzieci. W spotkaniu oprócz dzieci z naszego Przedszkola wzięły jeszcze udział dzieci z Przedszkola nr 1 w Żywcu, Przedszkola nr 11 oraz Akademii Malucha.
Wiesław Drabik jest autorem ponad dwustu książeczek dla dzieci. Jego utwory są pełne błyskotliwego humoru i zaskakują puentą. Autor przytaczał zabawne anegdoty, recytował fragmenty tekstów, pokazywał jak przygotowuje się książeczki do druku, uczył rymowania, mając przy tym świetny kontakt z małymi czytelnikami. Dzieci, które udzielały odpowiedzi na pytania, zostały obdarowane drobnymi upominkami. Po zakończeniu spotkania była możliwość zakupu książeczek wraz z dedykacją i autografem.

26 maja 2015 – ŚWIĘTO RODZICÓW

Dzieci wraz z panią Jolą i panią Bożenką przygotowały dla swoich Rodziców niespodziankę w formie przedstawienia pt. "Dwanaście miesięcy". Uroczystość odbyła się w Auli Domu Katolickiego. NIECH ŻYJĄ NAM DŁUGIE LATA, ŻYCZYMY DZIŚ WSZYSCY WRAZ !!!


14 maja 2015 – TRENING PRZED OLIMPIADĄ NA HALI SPORTOWEJ TS ŚRUBIARNIA

Grupa starszaków wraz z nauczycielkami wyjechała busem do Sporysza, by tam pod okiem trenerów z Akademii Młodych Talentów przećwiczyć, konkurencje, które będą obowiązywały w czasie Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej. Spośród dzieci wytypowano 6-ścioro zawodników, którzy będą reprezentowali nasze Przedszkole na zawodach.

Maj 2015 – WESOŁE ZABAWY NA NOWYCH URZĄDZENIACH W OGRÓDKU PRZEDSZKOLNYM

W okolicy Świąt Wielkanocnych zostały zamontowane w ogródku przedszkolnym nowe urządzenia, które sprawiły dzieciom wiele radości. Obserwując montaż przez okna sal, dzieci nie mogły się doczekać chwili, w której będą miały możliwość to wszystko wypróbować. Czekamy na poprawę pogody, która pozwoli nam opuścić mury przedszkola … Nowe urządzenia to:

- Zestaw zbójników Eco
- huśtawka sprężynowa SMOK
- 4 tablice manipulacyjne
- domek z mostkiem
- kosz do koszykówki z trzema otworami


27 kwietnia 2015 – KONKURS RECYTATORSKI W PRZEDSZKOLU

Zanim rozpoczęły się przesłuchania konkursowe mieliśmy okazję wysłuchać Natalki Jagody, która zdobyła I miejsce w konkursie powiatowym recytując wiersz A. Fredry "Paweł i Gaweł".
Dziękujemy wszystkim dzieciom zgłoszonym do konkursu wewnątrzprzedszkolnego za podjęty wysiłek i piękną recytację. GRATULUJEMY LAUREATOM !!!

22 kwietnia 2015 – SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Bardzo dziękujemy Panu J. Pietraszko, tatusiowi Małgosi, za zaproszenie do siedziby Państwowej Straży Pożarnej i zorganizowanie wspaniałego spotkania ze strażakami w tym tak ciekawym dla dzieci miejscu. WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ !

20 kwietnia 2015 – TEATRZYK pt. „KOCMOŁUSZEK”

Odwiedzili nas dzisiaj aktorzy Teatru Lalkowego BAJKA z Nowego Sącza i przedstawili historię zatytułowaną „Kocmołuszek”.
Celem bajki jest promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Do scenariusza wykorzystano teksty M. Kumor, J. Sikiryckiego oraz teksty własne. Akcja rozgrywa się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa.

14 kwietnia 2015 – „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA” – WYCIECZKA DO TEATRU BANIALUKA

Dzień pełen wrażeń, bowiem udajemy się do Teatru Lalek w Bielsku – Białej. Autokar podstawiony – wsiadamy ! A w Teatrze „Królewna Śnieżka”…
„Lustereczko powiedz przecie kto najpiękniejszy jest na świecie” te słowa, powtarzane jak mantra są bodaj najbardziej znanym cytatem pochodzącym z klasycznych baśni, a kryjąca się za nimi przestroga chyba nigdy dotąd nie była bardziej aktualna i nie wybrzmiewała tak wyraźnie.
Piękna, ale zła Królowa wiedziona zazdrością o urodę pasierbicy postanawia zabić niewinną Śnieżkę. Na szczęście dziewczynka zostaje uratowana przez Kruka, przychylną jej przyrodę i grupę wesołych i pracowitych krasnoludków. Niestety Królowa dowiaduje się, że dziewczynka nadal żyje i robi wszystko, aby się jej pozbyć…
Zrealizowane niemal całkowicie w konwencji tradycyjnego teatru lalek przedstawienie dla najmłodszych widzów zachwyca oprawą plastyczną. Iście bajkowe dekoracje (odwołujące się do stylu Tiffaniego), wykonane z dbałością o szczegóły lalki i sprawna gra aktorska to główne atuty przedstawienia, które jednocześnie bawi i uczy. Dzięki dynamicznej akcji, rytmicznie zmieniającym się scenom i melodyjnym piosenkom młodzi teatromani z uwagą śledzą losy Śnieżki i jej kompanów.
A morał? Morał jest taki, że w świecie pięknych rzeczy i pięknych ludzi, w świecie zachwytu nad samym sobą i pogoni za błyskotkami bardzo łatwo stracić z pola widzenia to co najważniejsze: wartość miłości, przyjaźni, oddania, empatii i bezinteresownej pomocy. Pycha i próżność zbyt często biorą górę nad takimi cnotami jak pokora i skromność.
Duchowo ubogaceni wracamy do Przedszkola.

10 kwietnia 2015 – WYCIECZKA DO MINI ZOO

W dniu dzisiejszym dzieci wraz z opiekunkami udały się do STAJNI MIEJSKIEJ, by tam z bliska poobserwować zwierzęta gospodarstwa domowego. Spacerując przez park poszukiwały zwiastunów wiosny a w drodze powrotnej skorzystały z urządzeń na miejskim placu zabaw.

11 marca 2015 r – KONKURS RECYTATORSKI

W dniach 11 – 12 marca 2015 roku, w Miejskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje Powiatowe Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Gimnazjów zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.

Jury w składzie:

- Jadwiga Grygierczyk – przewodnicząca jury, aktorka Teatru Polskiego w Bielsku - Białej
- Rafał Sawicki– aktor Teatru Polskiego w Bielsku - Białej
- Andrzej Mróz – polonista
dokonało przesłuchań 114 zgłoszonych do Konkursu osób. Udział Konkursie obydwóch zgłoszonych z naszego Przedszkola dziewczynek zakończył się WIELKIM SUKCESEM!

NATALIA JAGODA – 6 lat zdobyła I- sze MIEJSCE (wiersz A. Fredry „Paweł i Gaweł”)
WIKTORIA ZAWILIŃSKA – 4 lata uzyskała WYRÓŻNIENIE (wiersz S. Jachowicza „Chory kotek”)

GRATULUJEMY, ŻYCZĄC JEDNOCZEŚNIE DALSZYCH SUKCESÓW !

9 marca 2015 r - WYNIKI KONKURSU „PEJZAŻ ZIMOWY”

Konkurs plastyczny został zorganizowany przez Panią Jolantę Pruską. Swoim zasięgiem obejmował przedszkola prowadzone przez siostry Serafitki. Do konkursu zaproszono 8 przedszkoli. Wpłynęły 43 prace z 6-ciu placówek. Po obejrzeniu prac Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia dla poszczególnych kategorii wiekowych:


DZIECI 3-4 LETNIE:

I miejsce – Antosia Budzyk (Nowy Targ)
II miejsce – Adam Porębski (Maków Podhalański)
III miejsce – Jagoda Kasprzyk (Przedszkole nr 18 Kraków)

Wyróżnienia:

- Marysia Zając (Maków Podhalański)
- Monika Watycha (Nowy Targ)

DZIECI 5-6 LETNIE

I miejsce – Jan Gielarowski (Przedszkole nr 18 Kraków)
II miejsce – Piotr Kula (Nowy Targ)
III miejsce – Mateusz Strzeboński (Przedszkole nr18 Kraków)

Wyróżnienia:

- Julia Szmit (Żywiec)
- Anna Domżał (Przedszkole nr 8 Oświęcim)
- Dawid Srebrnik (Przedszkole nr 8 Oświęcim)
- Paweł Długopolski (Nowy Targ)
- Franek Indeka (Nowy Targ)
- Katarzyna Stachura (Przedszkole nr 18 Kraków)

Komisja Konkursowa składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie.

4 marca 2015 - „Dlaczego mydło myje?”

W czasie zajęć starszaki szukały odpowiedzi na pytania:
- Czy woda ma skórę, czyli czym jest napięcie powierzchniowe?
- Jak wydobyć skarb z jeziora?
Mogły również puszczać kwadratowe, trójkątne i okrągłe bańki mydlane.

31 stycznia 2015 – BAL KARNAWAŁOWY

Dla naszej Przedszkolnej wspólnoty nadszedł oczekiwany czas KARNAWAŁOWEGO SZALEŃSTWA. Już od dwóch tygodni wraz z rodzicami przygotowywaliśmy się do tej chwili organizując wszystko to, co było konieczne, by zabawa była przyjemna nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Z serca dziękujemy wszystkim tym, którzy ofiarowali swój czas, pomoc fizyczną i materialną. Dziękujemy wspaniałym animatorom tj. panu Sebastianowi Chmiel wraz z p. Elą Twardzik, którzy dostarczyli nam wiele atrakcyjnych zabaw!
Bal miał charakter dochodowy na rzecz Przedszkola. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM DOBRODZIEJOM!

29 stycznia 2015 – WIZYTA S. PROWINCJALNEJ

W dniu dzisiejszym gościliśmy w Przedszkolu s. Prowincjalną Magdalenę Cwajda, która przyjechała z Oświęcimia. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały swoje taneczne i recytatorskie umiejętności. Po krótkiej radosnej pogawędce S. Prowincjalna poczęstowała dzieci cukierkami i zaprosiła na wycieczkę do Oświęcimia.

29 stycznia 2015 – TEATRZYK „FOSZEK CZYŚCIOSZEK”

Bohaterem tego przedstawienia jest stworek, w którym każde dziecko może dostrzec siebie samego. Dzieci przekonały się, że foch na buzi i kaprysy, przegrywają z uśmiechem i życzliwością, że codzienna higiena i dbanie o własny organizm, nie utrudniają życia ale czynią je łatwiejszym i przyjemniejszym. Pełna humoru i śmiechu opowieść, w zabawny sposób ukazała wszystkim drogę, jak wyeliminować zarazki i bakterie z naszego życia.

23 stycznia 2015 – PODUSZKI

Dziękujemy WSZYSTKIM TAJEMNICZYM OFIARODAWCOM, którzy zafundowali dzieciom poduszeczki do poobiedniego odpoczynku. Uśmiech dzieci wyrażony na zdjęciach świadczy, że prezent jest UDANY … aż chce się leżeć ! Bóg zapłać !

22 stycznia 2015 - JASEŁKA Z OKAZJI ŚWIĘTA BABCI I DZIADKA

Nadszedł długo oczekiwany, wielki dzień, na który dzieci przygotowywały się od dawna - SPOTKANIE Z BABCIAMI, DZIADKAMI I RODZICAMI w Auli Domu Katolickiego. Nasi mali artyści w profesjonalny sposób przedstawili przybyłym gościom HISTORIĘ BOŻEGO NARODZENIA, zyskując duże oklaski. Następnie dzieci wyśpiewały życzenia i wręczyły upominki Tym, którzy dzisiaj byli najważniejsi: BABCIOM I DZIADKOM.

7 stycznia 2015 – MAGNETYZM, CZYLI O PRZYCIĄGANIU I ODPYCHANIU

Na dzisiejszych zajęciach technicznych dzieci miały okazję poznać: Co to jest magnes oraz czy jest on nam do czegoś potrzebny… Szereg przeprowadzonych doświadczeń mocno przyczynił się do poszerzenia wiedzy o otaczającym nas środowisku.

29 grudnia – Z KOLĘDĄ PRZY ŻŁÓBKU


„ IDĘ DO CIEBIE MAŁY JEZUSKU, ABY OGRZAĆ CIĘ W MOIM SERDUSZKU”… Krótki spacer po schodach …. i już jesteśmy w kaplicy sióstr Serafitek, gdzie pod Ołtarzem w żłóbeczku leży Dzieciąteczko. Był to czas modlitwy za Wszystkich naszych Bliskich oraz wesołe kolędowanie, gdyż co, jak co, ale kolędy szybko wpadają w ucho nawet najmłodszym.

22 grudnia – WIGILIA W PRZEDSZKOLU


Wspólna przedszkolna Wigilia dla dzieci i personelu rozpoczęła się od obejrzenia krótkiej scenki wprowadzającej w przeżywanie Tajemnic Bożego Narodzenia przygotowanej przez grupę starszą wraz z s. Sancją. Następnie s. Dyrektor odczytała fragment Ewangelii wg św. Łukasza, poprowadziła krótką modlitwę otaczając nią wszystkich bliskich naszym sercom oraz potrzebujących. Następnie zabrzmiała kolęda „Wśród nocnej ciszy” i rozpoczęła się podniosła chwila dzielenia się opłatkiem wraz z życzeniami. Po zakończonych życzeniach zasiedliśmy do wigilijnego stołu, by spożyć tradycyjne potrawy … kiedy już wszyscy mieli pełne brzuszki rozległ się grupowy i solowy śpiew kolęd w świątecznej atmosferze.

22 grudnia – ŻYCZENIA W URZĘDZIE MIASTA I BIBLIOTECE


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia delegacja dzieci z naszego przedszkola udała się z kolędą i życzeniami do Urzędu Miasta oraz Biblioteki Samorządowej. Życzenia poparte modlitwą to miły akt serca, budzący wzruszenie u tych, którzy słuchają.

12 grudnia - WYCIECZKA DO KSIĘGARNI


Starszaki wraz z s. Sancją i panią Basią Szafarz udały się do księgarni w celu zapoznania się z użytecznością tego miejsca. Mogły tam obejrzeć różne rodzaje książek zgromadzonych w poszczególnych działach. Na koniec same wybrały i kupiły książkę, która wzbogaci księgozbiór naszej przedszkolnej biblioteczki.


5 grudnia – SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM


Spotkanie ze św. Mikołajem to szczególny dzień w roku dla każdego dziecka. Nasze przedszkolaki od dawna przygotowywały się na ten moment: wraz z s. Sancją uczyły się wierszyków, piosenek by godnie przyjąć Gościa a przede wszystkim starały się być bardzo grzeczne. Kochany Gość z nieba nie zawiódł naszych nadziei i przyszedł z samego rana. Był to dzień pełen radości. Wesoła pogawędka ze św. Mikołajem na długo pozostanie w pamięci a otrzymane prezenty umilą każdy następny dzień oczekiwania …. na kolejne spotkanie za rok.

19 listopada – TEATRZYK: „Jaś i Małgosia”


Mieliśmy dzisiaj okazję gościć w naszym Przedszkolu aktorów teatru lalek „BAJKA”. Przedstawili nam oni spektakl na podstawie dobrze znanej dzieciom baśni Braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Celem bajki było zachęcenie do uprawiania sportów i prostych zajęć ruchowych, aby nie mieć wady postawy a w przyszłości bólu pleców. Na uwagę zasługuje również przesłanie wzajemnego czynienia dobra, które w przyszłości powraca. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody bohaterów.

12 listopada - „CO TO JEST PRĄD ELEKTRYCZNY?”


Dzięki wielu ciekawym doświadczeniom podczas zajęć technicznych, dzieci grupy starszej mogły dzisiaj badać właściwości prądu. Poznały jego źródła, użyteczność oraz wynikające z niego zagrożenia. Zdobyta wiedza pomoże im bezpiecznie obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi.

6 listopada – AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


W trosce o kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i rozwijanie uczuć patriotycznych całej społeczności przedszkolnej organizujemy okolicznościowe akademie. W tym roku dzieci z grupy 5,6 – latków pod przewodnictwem pani Bożeny Matonóg prezentowały dla swoich rodziców montaż słowno-muzyczny nasycony patriotycznymi treściami. Dzieci podeszły do tego zadania bardzo entuzjastycznie z ciekawością dawnych dni, zadawały wiele pytań a pieśni patriotycznych nauczyły się błyskawicznie. Patrząc na małych patriotów w wielu dorosłych sercach odżyły patriotyczne pragnienia.

31 października - Konkurs plastyczny BARWY JESIENI


Dwie dziewczynki z naszego Przedszkola: Emilia Lamczyk oraz Wiktoria Zawilińska zostały laureatkami międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego organizowanego przez Przedszkole nr 10. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

28 października – WARSZTATY FOTOGRAFICZNE


W dniu dzisiejszym miały miejsce w naszym Przedszkolu WARSZTATY FOTOGRAFICZNE prowadzone przez firmę PRepublika. Podczas prowadzonej przez zawodowego fotografa lekcji fotografowania dzieci miały okazję poznać z bliska specyfikę tej pracy oraz obejrzeć niezbędny do robienia zdjęć sprzęt fotograficzny. Na zakończenie spotkania odbyła się sesja fotograficzna.


22 października – WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI SAMORZĄDOWEJ


Starszaki w raz z p. Bożeną Matonóg i s. Sancją Chwała uczestniczyły dzisiaj w lekcji bibliotecznej. Poznawały tam historię powstawania kartotek i książek. Na zakończenie spotkania wykonały samodzielnie kilka książeczek łącząc ze sobą pokolorowane wcześniej obrazki przedstawiające postacie z bajek. Dzieci wraz z opiekunkami zmotywowane do czytania i słuchania opowieści wypożyczyły dla Przedszkola kilka książek, których treść będą systematycznie poznawać.

12 października – I-sze i III–cie MIEJSCE W KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ


ŻYWIECKIE PROMYKI – zespół wokalno-instrumentalny, który tworzą dzieci, rodzice i personel naszego Przedszkola odniósł kolejny sukces wyśpiewując I-sze miejsce w tegorocznej edycji STREFY CHWAŁY w Żywieckim MCK-u. Piosenka „Mały Franek” z repertuaru Trąbek Jerycha na długo pozostanie w naszej pamięci. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów !!! Ponadto Natalka Jagoda zajęła III – miejsce w kategorii solistów, śpiewając piosenkę „Wiem to” – BRAWO !!!

8 października - WOLONTARIAT

Co tydzień we środę będzie nas odwiedzać Ala Kurowska – uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego. W ramach wolontariatu będzie towarzyszyła dzieciom w zabawie popołudniowej. Z radością witamy Alę w progach naszego Przedszkola, życząc by czas pobytu wśród przedszkolaków był zarówno dla dzieci jak i dla niej samej pełen miłości i dobra.

30 września - REKORD GUINNESSA


Nasze Przedszkole w gronie innych placówek z całej Polski ustanowiło rekord Guinnessa w kategorii: „największa liczba dzieci szczotkujących razem zęby”. Akcja była poprzedzona zajęciami edukacyjnymi mającymi na celu wytworzenie u dzieci nawyku regularnego mycia zębów i tym samym zapobieganiu próchnicy. Zajęcia były realizowane w oparciu o program profilaktyki higieny jamy ustnej Akademia Aquafresh.


24 września - UDZIAŁ WE MSZY ŚW.


Wspólnie z rodzicami uczestniczyliśmy dzisiaj we Mszy św. sprawowanej w klasztornej kaplicy sióstr Serafitek pod przewodnictwem Ks. Jerzego Łukowicza. Dziękując Panu Bogu za szczęśliwe wakacje powierzaliśmy się Jego opiece w nowym roku szkolnym.


22 września - SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ


W dniu dzisiejszym odwiedziła nasze Przedszkole Pani Policjantka:
- czyżby, ktoś tak bardzo nabroił?
- NIE!
Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy zasady RUCHU DROGOWEGO, które pomogą nam bezpieczniej poruszać się po mieście. Mieliśmy okazję zobaczyć a nawet przymierzyć elementy stroju policyjnego, odważniejsi zapięli sobie nawet kajdanki. Wstępnie umówiliśmy się z Panią na kolejne tym razem wiosenne spotkanie …. Jest szansa, że odwiedzą nas wtedy również policyjne psy .

12 września – TEATRZYK: „Nie wszystko złoto, co się świeci”


Gościliśmy w naszym Przedszkolu aktorów z Agencji Artystycznej ARKADIA, którzy przedstawili nam wesoły, dynamiczny i pouczający program artystyczny pt. „Nie wszystko złoto co się świeci”.

O Przedszkolu | Aktualności | Dydaktyka | Galeria | Osiągnięcia                                                                                    Copyright © Przedszkole Sióstr Serafitek - 2014